Kris Krej jest twórcą gier (projektantem, programistą i wydawcą) oraz dyrektorem generalnym Frozen District – studia, które stworzyło House Flipper, jego największy komercyjny sukces.

 

Obecnie kieruje zespołem 50 deweloperów, pracujących nad różnymi grami na PC i konsole. Udziela się również jako wykładowca akademicki, prowadząc zajęcia na trzech krakowskich uczelniach.

Partner w Erebor Capital, funduszu venture inwestującym wyłącznie w gamedev. Była jednym z pierwszych inwestorów Starward Industries, studia stworzonego przez byłych twórców Wiedźmina 3 i Dying Light, produkującego grę The Invincible opartą na powieści science-fiction Stanisława Lema i wydaną przez 11 bit studios. Z wykształcenia – informatyczka. Przez ponad 10 lat pracowała jako programistka, między innymi w SmartRecruiters, start-upie z Doliny Krzemowej (obecna wycena 1,5 mld USD).

Stanowisko: Legal Consuel

 

Stereotypowy prawnik bez poczucia humoru. Specjalista w dziedzinie nowych technologii. W branży oprogramowania i gier od ponad 10 lat. Amator gier RPG wszelkiej maści.