Testy QA

 

 

 

Sobota, 28.10.2023  / 10.00 - 13.00 /

bezpłatne zajęcia online / Zoom

Zarejestruj się

Program

Za każdym niesamowitym doświadczeniem gracza stoi ciężka praca testerów i specjalistów QA, którzy dbają o to, by gra działała bezbłędnie. Czas na drugie spotkanie w nowym sezonie Digital Dragons Academy – spotykamy się online na platformie Zoom już 28 października 2023.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Z pewnością słyszałeś kiedyś, że skoro grasz w gry, to mógłbyś zostać testerem. Wiele osób mówi tak, gdyż przyjęło się w stereotypowym myśleniu, iż testy QA polegają po prostu na graniu, a stanowisko to jest tylko pierwszym stopniem na schodkach do pracy w branży. Nic bardziej mylnego!

 

Praca ta jest ważnym ogniwem gamedevu, a firmy potrzebują specjalistów na różnym poziomie doświadczenia. W końcu przeróżne glitche i bugi mogą zepsuć odbiór nawet dobrze zaprojektowanej produkcji. Dlatego też znaczenie procesu QA i oka dobrego testera są nie do przecenienia.

 

Jeśli czujesz, że jest to stanowisko dla ciebie i chciałbyś poznać ABC testera, które ułatwi ci pierwsze kroki w branży, zapisz się na zajęcia! Podczas spotkania poznasz tajniki pracy testera, dowiesz się, w jaki sposób nim zostać, a także będziesz mógł zadać dowolne pytania naszym mentorom.

Harmonogram

Godzina
Nazwa
Opis
Mentor
Od:10.00Do:11.00
  • Platforma ZOOM

Jak gramy do jednej bramki? Współpraca DEV – QA

  • #DDA
  • #Testy QA

Jak wygląda współpraca pomiędzy dwoma działami odpowiedzialnymi za finalną jakość produkcji? Poznaj narzędzia, z których testerzy korzystają na co dzień, przykładowe raporty błędów z perspektywy zarówno testera, jak dewelopera oraz proces komunikacji między nimi.

Od:11.00Do:12.00
  • Platforma ZOOM

Więcej niż klikanie - Quality assurance w produkcji gier

  • #DDA
  • #Testy QA

QA jest często postrzegane jako szybka droga do branży gier i „trampolina” do innych specjalizacji. Nierzadko jest traktowany tylko jako „granie w grę” i szukanie w niej błędów. A przecież QA może być czymś znacznie więcej – pod warunkiem, że zmieni się perspektywę zarówno samych testerów, jak i reszty zespołu. Podczas tworzenia Frostpunka w 11 bit studios rola QA ewoluowała od zwykłego testowania gotowych funkcjonalności do czynnego udziału w powstawaniu gry.

Od:12.00Do:13.00
  • Platforma ZOOM

Pięść, rzut, blok – o testowaniu bijatyk

  • #DDA
  • #Testy QA

Gry takie jak Mortal Kombat czy Street Fighter to nie tylko szybkie wciskanie przycisków. To przede wszystkim skomplikowane systemy walki, które wymagają od zespołu QA wiedzy oraz wyobraźni. Zobaczmy, co i jak można w nich testować.

Konsultacje CV

ZAPISZ SIĘ!

 

Przed konsultacjami warto zapoznać się z naszym poradnikiem konsultacji CV.

Nadia Nicetic

Recruiter / 8Bit / 10.00 – 13.00 / Platforma Zoom / English only

Paweł Kamiński

HR Specialist / 11 bit studios / 10.00 – 11.30 / Platforma Zoom