Art in Games: Grafika 2D

 

 

 

Sobota, 18.11.2023  / 10.00 - 13.00 /

Zajęcia stacjonarne / Katowice

Program

Grafika 2D wcale nie przeszła do lamusa – przeciwnie: na niej zbudowany jest świat wielu gier, najczęściej indie, przygodówek i platformówek.

To właśnie ona będzie tematem kolejnych zajęć naszej Akademii. Tym razem smoczy szlak prowadzi przez Katowice, gdzie 18 listopada porozmawiamy o technikach i narzędziach do tworzenia grafiki 2D w grach.

 

Projektowanie 2D jest szczególnie popularne na scenie gier niezależnych – przykładem może być Hotline Miami Dennaton Games, w którym zastosowanie 2D pozwoliło odwołać się twórcom do stylistyki gier retro z lat 80., stając się elementem rozpoznawalnym tytułu. Ale z technologii tej nie rezygnują także duże studia – warto przywołać choćby Valiant Hearts: The Great War Ubisoftu, przygodówkę osadzoną w realiach I wojny światowej, czy New Super Mario Bros Deluxe od Nintendo, kolejną odsłonę platformówek o przygodach włoskiego hydraulika.  

 

Dlatego bez wątpienia warto posiadać w swoim portfolio także i tego skilla! Jeśli więc zajmujesz się grafiką i chcesz wejść do świata gier, zapisz się na te zajęcia Akademii, w ramach których poznasz m.in. techniki projektowania grafiki 2D, dowiesz się, jak prezentować swoje prace i czym warto się kierować przy wyborze stylu graficznego.  

 

Do zobaczenia w Katowicach!

Konsultacje CV

Dla tych z Was, którzy chcą rozwijać swoją karierę w gamedevie, stworzyliśmy możliwość konsultacji z ekspertami z branży. Aby wziąć udział zapisz się do wybranego konsultanta / konsultantki na konkretną godzinę.

 

Przed konsultacjami warto zapoznać się z naszym poradnikiem konsultacji CV.