Game Design: Level & Gameplay

 

Sobota, 17.02.2024  / 10.00 - 13.00 /

Zajęcia stacjonarne / Wrocław

Program

Trafiłeś na zbyt trudnego przeciwnika, który pokonał cię jednym uderzeniem? Nie był to przypadek, a skutek decyzji projektanta, który uznał, że powinieneś unikać odwiedzania danej lokacji na tym etapie fabuły. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego?

 

Jeśli tak i chcesz nauczyć się projektować kreatywne poziomy oraz poznać tajniki kreacji angażujących mechanik – zapisz się na zajęcia Game Design: Level & Gameplay! Tym razem smoczy szlak prowadzi nas przez Wrocław. Widzimy się już 17 lutego 2024 roku! 

 

Dobry level design potrafi sprawić, że gracze wiedzą i rozumieją, jakie możliwości oferuje im cyfrowy świat. Przykładem może być Super Mario Bros, któremu wystarczył kilkusekundowy fragment rozgrywki, by wytłumaczyć sterowanie. Z kolei w Bioshocku projekt poziomów rozwijał opowieść, gdzie ich liniowa konstrukcja sama w sobie mówiła o skali zniszczeń odwiedzanego świata. W Gears of War otoczenie to sojusznik – dzięki implementacji systemu osłon.

Jeśli chcesz projektować gry, musisz wiedzieć, jak komunikować się za pomocą ich warstwy mechanicznej. Na spotkaniu porozmawiamy o ABC warsztatu projektanta – poznasz tajniki balansu wirtualnych lokacji, dowiesz się, które pomysły warto implementować, a także poznasz praktyczne wskazówki dotyczące przygotowywania kolejnych metrów kwadratowych wirtualnych światów. 

Konsultacje CV

Dla tych z Was, którzy chcą rozwijać swoją karierę w gamedevie, stworzyliśmy możliwość konsultacji z ekspertami z branży. Aby wziąć udział zapisz się do wybranego konsultanta / konsultantki na konkretną godzinę.

 

Przed konsultacjami warto zapoznać się z naszym poradnikiem konsultacji CV.