Game Design: Narrative

Sobota, 9.03.2024  / 10.00 - 13.00 /

Zajęcia online / Zoom

Zarejestruj się

Program

Zwracasz szczególną uwagę na dialogi, postaci oraz uniwersa growe? Chcesz tworzyć historie, które porwą graczy? O tym, jak skutecznie tworzyć fabułę do gier, nasi mentorzy odpowiedzą podczas zajęć poświęconych projektowaniu narracji.

Wydarzenie odbędzie się online 9 marca 2024 na platformie Zoom. Pamiętajcie o wcześniejszej rejestracji!

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Dobra fabuła potrafi wywołać szereg różnorakich emocji. Od satysfakcji po rezygnację. Od euforii do rozpaczy. Od miłości do nienawiści. Nie powinno to być jednak przypadkowe doświadczenie.

Kluczowym aspektem jest odpowiednie dawkowanie wydarzeń ze świata gry, tak, by zachęcały gracza do dalszej zabawy. Jeśli chcesz więc zostać scenarzystą i kreować historie napędzające wirtualne światy – zapisz się na Digital Dragons Academy.

Dowiesz się o tym   m.in., w jaki sposób projektować narrację gier, by była ona kompatybilna z warstwą mechaniczną, poznasz tajniki kreatywnego pisania i światotwórstwa, a także odkryjesz sposoby na komunikowanie wizji narracyjnej reszcie zespołu.

 

Zapraszamy!

Harmonogram

Godzina
Nazwa
Opis
Mentor
Od:10.00Do:11.00
  • Zoom

Siedem rzeczy, które zaskoczą cię, gdy będziesz pisać swoją pierwszą grę

Prezentacja stworzona z myślą o tych, którzy właśnie rozpoczynają przygodę z game writingiem i narrative designem. Jej celem jest przybliżenie słuchaczom tajników opowiadania historii w dynamicznym oraz interaktywnym medium, jakim są gry. Bo kiedy to gracz stanowi centrum wszechświata, wszystko musi się kręcić wokół niego.

Od:11.00Do:12.00
  • Zoom

Nieuchwytne systemy narracyjne

Nie tylko tekstowy scenariusz, ale także konstrukcja wirtualnej przestrzeni i mechaniki danej produkcji tworzą nieuchwytne systemy narracyjne. W czasie prelekcji dowiesz się, jak wykorzystać potencjał medium growego do kreacji angażujących gracza historii i przekonujących uniwersów cyfrowych światów.

Od:12.00Do:13.00
  • Zoom

Scenariusz w grze, czyli sztuka kontroli nad wyobraźnią

Scenariusze pisane na potrzeby gier wideo mogą mieć różne oblicza, ale niemal w każdym przypadku ich zadanie jest bardziej złożone niż w przypadku filmów. Jak korzystać z ich formy, zachowując maksimum funkcjonalności bez uszczerbku dla warstwy kreatywnej?

Konsultacje CV

ZAPISZ SIĘ

 

Dla tych z Was, którzy chcą rozwijać swoją karierę w gamedevie, stworzyliśmy możliwość konsultacji z ekspertami z branży. Aby wziąć udział zapisz się do wybranego konsultanta / konsultantki na konkretną godzinę.

 

Przed konsultacjami warto zapoznać się z naszym poradnikiem konsultacji CV.

Paweł Kamiński

Recruitment & Employer Branding Specialist / 11 bit studios

Ljubica Garic

Senior Recruiter / 8Bit – Games Industry Recruitment / ENGLISH ONLY!